Zabrze Fundacja Betlehem
XX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych
Wszelkie informacje

Bogumiła Szczęch
tel.: 502-457-838
e-mail: boguniaszczech@gmail.com

O wyścigach

Organizatorzy

Data dodania: 2012-08-15

Od roku 2023:

​​​​​​​​​​​​​​mgr inż. Bogumiła Szczęch ​​​​​​​- dyrektor zawodów

Zabrzanka, żona i mama, członek Zarządu Rady Dzielnicy Biskupice Miasta Zabrze oraz nauczyciel chemii.

Od ponad 20 lat aktywnie zaangażowana w działalność charytatywną, społeczną i religijną.

 

 

W latach 2001-2019:

ks. mgr Rafał Wyleżoł - koordynator ds. sportowych

Z pochodzenia Zabrzanin. Obecnie Proboszcz par. św. Jana Nepomucena w Lisowicach. Wieloletni Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Gliwickiej do roku 2010. Pomysłodawca i organizator Wyścigów od początku ich istnienia czyli od 2000 roku. Jego pasją jest amatorskie kolarstwo.

Ksiądz-kolarz-zdjęcie

mgr Katarzyna Kłysik - dyrektor marketingowy

Gliwiczanka, katechetka w V LO w Gliwicach. Wieloletni prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Gliwickiej. Organizatorka Wyścigów od 2005 roku. Z zaangażowaniem podejmuje się organizacji przedsięwzięć społecznych i charytatywnych.

Wyścigi - Historia i Idea

Data dodania: 2012-08-14

W latach 2001-2019 na terenie miasta Zabrze Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Gliwickiej przy wsparciu Urzędu Miasta organizowało imprezę plenerową: Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych. Odbywały się one co roku w ostatnią niedzielę września. Ideą przewodnią tego wydarzenia jest promowanie aktywnego i rodzinnego spędzania czasu oraz popularyzacja sportu kolarskiego.

Obecnie od roku 2023, głównym organizatorem jest zabrzańska Fundacja Betlehem Dom Chleba we współpracy z Radą Dzielnicy Zabrze-Biskupice wspierana także przez Urząd Miasta Zabrze.

 

 

Głównym adresatem wyścigów są osoby nietrenujące kolarstwa na co dzień. Podczas imprezy osoby takie mają okazję wystartować w odpowiednich dla siebie kategoriach wiekowych i zmierzyć się z innymi w atmosferze fair play i dobrej zabawy. Jest to również okazja do oddziaływania wychowawczego na młodzież i uczenia zdrowej rywalizacji. Wyścigi dają też możliwość wyłonienia młodych talentów trenerom okolicznych klubów sportowych.

 

Sponsorzy:
więcej
Patroni medialni
i partnerzy:
więcej

Bogumiła Szczęch 502 457 838
wyślij wiadomość e-mail

wykonanie: kotonski.pl
Menu