Zabrze Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
XX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych
Wszelkie informacje
ks. Rafał Wyleżoł
tel.: 601-295-446
e-mail: rwylezol@wp.pl
Katarzyna Kłysik
tel.: 606-911-788
e-mail: kasiaklysik@wp.pl 
O wyścigach

Organizatorzy

Data dodania: 2012-08-15

ks. mgr Rafał Wyleżoł - koordynator ds. sportowych

Z pochodzenia Zabrzanin. Obecnie Proboszcz par. św. Jana Nepomucena w Lisowicach. Wieloletni Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Gliwickiej do roku 2010. Pomysłodawca i organizator Wyścigów od początku ich istnienia czyli od 2000 roku. Jego pasją jest amatorskie kolarstwo.

Ksiądz-kolarz-zdjęcie

mgr Katarzyna Kłysik - dyrektor marketingowy

Gliwiczanka, katechetka w V LO w Gliwicach. Wieloletni prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Gliwickiej. Organizatorka Wyścigów od 2005 roku. Z zaangażowaniem podejmuje się organizacji przedsięwzięć społecznych i charytatywnych.

Wyścigi - Historia i Idea

Data dodania: 2012-08-14Już od 2000 roku na terenie miasta Zabrze Urząd Miasta oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Gliwickiej organizują imprezę plenerową: Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych. Odbywają się one co roku w ostatnią niedzielę września. Ideą przewodnią tego wydarzenia jest promowanie aktywnego i rodzinnego spędzania czasu oraz popularyzacja sportu kolarskiego.

Głównym adresatem wyścigów są osoby nietrenujące kolarstwa na co dzień. Podczas imprezy osoby takie mają okazję wystartować w odpowiednich dla siebie kategoriach wiekowych i zmierzyć się z innymi w atmosferze fair play i dobrej zabawy. Jest to również okazja do oddziaływania wychowawczego na młodzież i uczenia zdrowej rywalizacji. Wyścigi dają też możliwość wyłonienia młodych talentów trenerom okolicznych klubów sportowych.


Patroni medialni
i partnerzy:
więcej
ks. Rafał Wyleżoł, tel.: 601-295-446
Katarzyna Kłysik, tel. 606-911-788
wyślij wiadomość e-mail
wykonanie: kotonski.pl
Menu